اصول نگارش مقاله علمی

نوشتن دستاورد کار تحقیقاتی به شکل یک مقاله علمی یکی از مهمترین بخش های یک کار پژوهشی است. انجام کار تحقیق بدون نوشتن دستاوردهای آن، اتلاف وقت، انرژی و هزینه است.  حالا، پس از بیان ضرورت های نوشتن مقالات علمی، چگونه می توان موضوع مناسب برای تحقیق را انتخاب کرد؟ در ادامه با این مقاله از سایت ساعد نیوز با همراه باشید تا راهنمایی های لازم جهت انتخاب نوان مناسب را برای شما بازگو کنیم.

مقاله

اصول مقاله نویسی قسمت اول

مقاله علمي معمولاً در نتيجه پژوهش منطقي، ژرف و متمركز نظري، عملي يا مختلط، به كوشش يك يا چند نفر در يك موضوع تازه و با رويكردي جديد با جهت دستيابي به نتايجي تازه، تهيه و منتشر ميگردد. مقاله علی اصول دارد، مقاله علمی بیان دقیق دارد و لازم است به آن پرداخته شود….

چگونه یک موضوع خوب برای مقاله انتخاب کنیم – قسمت دوم

معمولاً یکی از مهمترین چالش ها در پژوهش های علمی، بررسی موضوعات و همچنین تحقیقات پیشین در هر حوزه موضوعی است و اطلاع از سرفصل های نوینی که در مجامع دانشگاهی جهان مطرح است، می تواند پژوهشگران ما را در پیشبرد اهداف کشور یاری دهد. انتخاب موضوع بیشترین تاثیر در مخاطب دارد و بیشترین تاثیر را در پذیرش مقاله دارد.

انتخاب عملی موضوع – قسمت سوم

 در انتخاب موضوع به موارد ذیل توجه نمایید:الف:موضوعی را انتخاب کنید که در آن دانش و تجربه دارید. ب: در انتخاب موضوع به علاقه خواننده هم توجه کنید. پ: منابع معتبر برای موضوع شما وجود داشته باشد. اگر نمی دانید واقعا چگونه موضوع انتخاب کنید به مطالب این سایت بیشتر نگاه کنید…

اصول نوشتن چکیده- قسمت چهارم

بخش چکیده خلاصه‌ای از نکات برجسته تحقیق است. طول چکیده و نوع آن بستگی به محلی دارد که شما می‌خواهید مقاله‌تان را به آنجا بفرستید. دقت داشته باشید ابتدا اصول نگارش چکیده مجله بررسی نمایید و در مرحله بعد به فکر نوشتن چکیده باشید…

نگارش مقدمه مقاله – قسمت پنجم

اصول نگارش مقدمه (تکمیلی) قسمت ششم

نحوه نگارش روش پژوهش مقاله – قسمت هفتم

گزارش یافته های مقاله – قسمت هشتم

نگارش بحث و نتیجه گیری – قسمت نهم

 

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

ساخت حساب کاربری!

فرم زیر را برای ثبت نام تکمیل نمایید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید